Jak oczyścić powietrze w mieszkaniu
i domu?

Niestety, ale jakość powietrza w Polsce jest coraz gorsza. Rośnie liczba zanieczyszczeń, które są wdychane każdego dnia. Nie dotyczy to tylko przestrzeni na zewnątrz. W wyniku cyrkulacji smog przedostaje się również do mieszkania. To natomiast wymaga podjęcia odpowiednich kroków, które pozwolą na utrzymanie odpowiedniej jakości powietrza w pomieszczeniach.

Jak oczyścić powietrze – smog?

Jeśli zależy Ci na czystym powietrzu, pozbawionym zabrudzeń związanych ze smogiem, możesz przestrzegać kilku prostych zasad. Jeśli interesuje Cię, jak oczyścić powietrze ze smogu, poniżej prezentujemy kilka sposobów, aby tego dokonać

Często odkurzaj mieszkanie. Nie tylko pozwala to na utrzymanie czystości w domu, ale też wpływa na cyrkulację powietrza. Dzięki temu można oddychać swobodnie. Ważne jest także wycieranie kurzy. Odkurzanie nie zda testu, jeśli przed jego rozpoczęciem z szafek i innych powierzchni nie zostaną usunięte drobne pyły. W innym przypadku podczas odkurzania wzbiją się w powietrze, co przyniesie efekt odwrotny do zamierzonego. Podczas czyszczenia mebli należy stosować wilgotną ściereczkę.

Pamiętaj, aby regularnie wietrzyć mieszkanie. Zapewnienie odpowiedniego przepływu pozwala na zachowanie wysokiej jakości powietrza w pomieszczeniach. Ten sposób można stosować także zimną, tym bardziej, iż chłodne podmuchy pozwalają usunąć wirusy, których wzmożony atak przypada w szczególności na okresy przejściowe. Dlatego to doskonały sposób, aby zadbać o własne zdrowie.

Jak oczyścić powietrze w domu?

Jak oczyścić powietrze w domu ze smogu? Pamiętaj o czystej wentylacji. Zadaniem systemu jest utrzymanie odpowiedniej jakości powietrza w pomieszczeniach. Jeśli system wentylacyjny nie działa poprawnie lub jest zabrudzony, nie spełni swojej roli. Wręcz przeciwnie, można spodziewać się rosnącej liczby kurzu i mikropyłów. Najważniejsze przestrzenie, w których należy regularnie sprawdzać stan wentylacji to łazienki oraz kuchnie. Występuje w nich wilgoć, a często również wyższa temperatura, dlatego sprzyja to gromadzeniu się szkodliwych związków w tym pleśni czy grzybów. Ich działanie ma negatywny wpływ na zdrowie człowieka.

Suche powietrze to nic dobrego. W szczególności w okresach grzewczych bardzo łatwo przesadzić z wysoką temperaturą. To sprzyja wzrostowi zanieczyszczenia w mieszkaniu. Zadbaj o siebie, wykorzystując optymalne ciepło, które w pomieszczeniach wynosi 21-22 stopnie C. Trzeba pamiętać, że właśnie zimą smog dokucza najbardziej. W tym okresie rośnie zanieczyszczenie powietrza, zużywana jest też większa ilość energii cieplnej. Smog – jak oczyścić powietrze w domu? Trzeba pamiętać o jego odpowiedniej wilgotności. Wykorzystywanie nawilżaczy bardzo ułatwi to zadanie. Świetnie sprawdzą się również urządzenia przeznaczone do utrzymania odpowiedniej jakości powietrza w mieszkaniu. Mogą być użytkowane także w nocy, z uwagi na cichy tryb pracy. Producenci dbają o skuteczność filtrów, co przekłada się na efektywność pracy. Dodatkowym, dobrym rozwiązaniem są również jonizatory, które znacznie poprawiają stan powietrza w mieszkaniu.

Rośliny w pomieszczeniach mieszkalnych

To chyba najprostsze i bardzo skuteczne rozwiązanie. Jeśli zależy Ci na czystym powietrzu, po prostu zakup jakieś rośliny domowe. Pobierają one z otoczenia dwutlenek węgla, a w zamian produkują tlen. Wybierz gatunki, które nadają się do sypialni. Są więc niezastąpionym i naturalnym sposobem na pozbycie się smogu. Pozwalają na oczyszczenie powietrza, a dodatkowo stanowią element dekoracyjny.